Lomax Online: Další novinky

Lomax Online

Další novinky
   2003 <<
   2002
   1996-2001
   Citáty
Kontakt
Media Hall
MS FlightSim
NT v. Internet
Digital Conv.
Favorite SW

Aneb Jak šel čas.

Nejčerstvější novinky najdete na hlavní stránce. Zde jsou všechny události, které jsem chtěl kdy zaznamenat; a to od nejnovějších po nejstarší.

Archív:

You can find some news and notes in English here.

29.04.2006
Napište mi!
Write me!


19.11.2003

Tesco si nechá močit na kasu

Mlátit zákazníky (nejen zloděje a výtržníky), to jo. Ale bývalého starostu, toho nechají i močit na pokladnu a ani policii nezavolají.


19.11.2003

Česká Televize přestane plnit své poslání

ČT naštvala poslance parlamentu, ti ji za to odmítli zvýšit koncesionářské poplatky. ČT si teď na oplátku bere za rukojmí všechny diváky a pro příští rok ruší mnoho svých pořadů. Mimochodem, teď už mi vůbec nepřipadá jako špatný nápad privatizovat minimálně jeden kanál ČT... možná by bylo lepší oba. Jak chce ČT obhájit plnění svého poslání bez například těchto zrušených pořadů?

Černá bílá
Četnické humoresky pokračování seriálu
Diagnóza
Filmopolis
Fokus Prology
Hledání ztraceného času
Ještě jsem tady
Kinobox
Kulturní týdeník
Letecký den
O poklad Anežky České
Opera výroba i nákup
Osudové okamžiky
Šumná města
Předčasná úmrtí
Paskvil
Popularis
Práva k filmům snížení objemu, náhrada archiv ČT
Ze života zvířat

Naopak pořad „Móda OP Prostějov“, jehož letošní verzi jsem měl tu čest nedávno vidět, se nikdy neměl na obrazovku ČT dostat, aspoň tedy ne mimo čas vyhrazený reklamám.


10.11.2003

DVD Matrix opět poděláno

Z novinek DVDExpress.cz:

Co se tyka DVD Matrix (1. dil) s opravenymi titulky a 5.1 CZ dabingem. Distribucni spolecnost Warner Bros nam dodala disky, ktere nemely opravene titulky a dabing byl pouze 2.0 (stazeny z VHS). Disky se nyni stahuji z prodeje (tzn. od nas nebyly zadne disky dodany). O dalsim vyvoji Vas budeme informovat, jakmile obdrzime oficialni zpravu od distributora.


7.11.2003

Kdy jindy pořádat vojenskou přísahu než na VŘSR?

Po dlouhých 48 hodinách od světové premiéry filmu Matrix Revolutions jsem se na něj vydal do ostravského multikina CineStar (Pražané, to byste koukali, jak vypadá pořádné multikino). ;) Jako téměř vždy na poslední chvíli, než mi propadnou objednané vstupenky. Jaké bylo mé překvapení, když jsem před hrabyňským památníkem "Ostravsko-Opavské operace" (květen 1945) uviděl objížďku. V přímém směru na Ostravu mohli pokračovat jen ti jedoucí k památníků na vojenskou přísahu, která se tam konala. Výborně vybrané datum – 7.11., zřejmě k uctění památky obětí puče roku 1917 v Rusku, že?!


2.10.2003

Znechucení grafikou narušující vysílání ČT

––-Original Message––-
From: Karel Fajkus
Sent: Thursday, October 02, 2003 4:30 AM
To: Česká Televize, Ohlasy diváků [info at czech-tv cz]
Subject: Znechucení grafikou narušující vysílání

Jsem znechucen novinkami ČT, kdy tato vstupuje do vysílání obtěžujícími zprávami, stále ve větším množství.

Zaprvé, po vzoru komerčních televizí narušujete titulky na koncích filmů. To je přinejmenším neslušné. Myslím, že film je umělecké dílo, které takto znehodnocujete. Odsuzuji za to Novu, ale aspoň to u ní (částečně) chápu. Proč to ale dělá ČT, nebo ještě lépe, jak si to může se svým veřejnoprávním posláním vůbec dovolit, to mi uniká.

A zadruhé tzv. Souhrn zpráv – běžící text v dolní části obrazovky. Např. při pořadu Média dnes tato grafika zakrývala titulky uvádějící hosty pořadu. To je přeci zcela neakceptovatelné.

Chápal bych to u nějakých náhlých převratných událostí maximální důležitosti (infarkt prezidenta při tenisovém zápasu, tragický pád ožralého poslance pod tramvaj, apod.), ale nechápu, proč už potřetí za noc vidím, že Klaus nepojede na nějaký summit EU, nebo že na Slovensku někoho okradli. To přeci není věc, jejíž sdělení veřejnosti nesnese odkladu, zvláště pokud už o ní byla informována ve dvou předchozích zpravodajských relacích, včetně Událostí. Zaveďte třeba další zpravodajské pořady, ale přestaňte prznit ty ostatní.

Doufám, že obou těchto aktivit zanecháte v co nejbližší době.

S pozdravem

Karel Fajkus
http://fajkus.cz/


26.9.2003

Šokující novinky firmy Palm

Jak to vypadalo na webu Palm.com. Červené šipky jsem přidal já, označují obě novinky. Klikněte pro plné zobrazení.Převratné novinky firmy Palm lze nalézt na jejich webu. Konkrétně jde o ultratenkou klávesnici, která umožňuje nabíjet Palm když pracujete, a to i na cestách. O nic méně překvapivá pak není ani baterie, která vás dokáže připojit na Internet, kde můžete stahovat např. emaily a používat web clipping, opět i na cestách.

Vím, je to ode mě tentokrát opravdu škodolibé, ale prostě jsem se neudržel. ;) Jinam samozřejmě Palm miluji, na tom tato úsměvná historka nic nemění. :D


20.8.2003

Microsoft zablokuje MSN Messenger

Microsoft 15. října zablokuje službu MSN Messenger (Windows Messenger) pro klienty používající pro přístup neautorizované aplikace třetích stran (to budou zřejmě např. Miranda IM, Trillian, VeriChat) a také pro vlastní aplikace ve starších verzích.

Zdroj: Google News, InfoWorld.


16.8.2003

Cinetik po vzoru Telecomu?

Revoluční (aspoň u nás) DVD půjčovna Cinetik mění cenové programy tak, že za dosavadních 350 Kč měsíčně sice můžeme mít vypůjčeny i nadále najednou maximálně 2 DVD, ale platí nové omezení 4 DVD za měsíc.

Neomezený počet DVD měsíčně můžete vychutnat až v novém paušálu, který vám za 550 Kč měsíčně umožní mít najednou půjčeny 3 DVD tituly.

IMHO se to už opravdu nemůže vyplatit někomu, kdo bydlí na druhém konci republiky; pokud ovšem nepožaduje přesně tu možnost, mít DVD půjčené opravdu dlouho, která je s tímto druhem půjčování spojená.

Škoda, :( vypadá to skoro, že se inspirují Žlutým Morem (a jeho omezením množství dat na ADSL). ;)


11.8.2003

Mobil.iDnes.cz: Jak jsem bojoval s Telecomem

Na serveru Mobil.iDnes.cz (dříve Mobil.cz) mi vyšel článek o Českém Telekomu, který se tematicky velmi hodí do Pekla na Zemi.

Neváhejte se zapojit do diskuze, :) ať už na stránkách Mobilu, nebo zde.


23.6.2003

Už jen teleshopping...

Je 2:59 v noci a na všech čtyřech celostátních TV kanálech se vysílá teleshopping. Hnus... Znáte většího slizouna, než je Horst Fuchs?


19.6.2003

Compaq, teď už sežrán HP, mě spamuje dál

Když jsem před více než rokem psal článek do webzinu Lupa.cz, netušil jsem, jak hnusný spammer vlastně Compaq/HP *1 opravdu je. Tehdy se dalo, s trochou dobré vůle, téměř vše vysvětlit tím, že jsou to jen lemplové, kteří kašlou na to, co dělají.

Dnes už je mi ale vše zcela jasné. 18.4.2003 mi totiž (na stejnou adresu jako před rokem) z HP přišel opět spam, který se tváří jako informační bulletin. Jmenuje se to „HP e-news“. Obsahuje i URL pro zrušení odběru, další URL pro aktualizaci osobních informací, a dále dva odkazy – prohlášení o ochraně soukromí a právní upozornění.

A tak jsem se tehdy v dubnu odhlásil. (Teď jsem to pro jistotu ještě jednou zkontroloval v access logu Apache, takže jsem si zcela jist.) A dnes (19.6.2003), i přes tehdejší odhlášení, jak se na správného spammera sluší, mám zde další vydání hnusného spamu „HP e-news“. Opět obsahuje všechna URL jako v dubnu (odhlášení, aktualizaci osobních informací, prohlášení o ochraně soukromí a právní upozornění).

Co se dá (jiného) dělat, budu muset zablokovat všechny emaily z domény hp.com.

*1 Narozdíl od loňska, kdy byla společnost Compaq ještě víceméně samostatnou, je nyní již integrována do společnosti HP, která ji koupila.


14.6.2003

Evropu 2 poslouchají v sobotu jen příznivci S. Spielberga

Tak jsem byl právě v rádiu na Evropě 2 svědkem soutěže o film Animatrix. Soutěžní otázka zněla, kdo jsou duchovní otci a režiséři filmů Matrix, Matrix Reloaded a Animatrix: a) bratři Steven a Marty Spielbergovi, b) bratři Wachowští, nebo c) bratři v triku. První slečna říká a), když se dozvěděla, že to a) není, tak se opravila na c). Druhý telefon hluchý, pak přišla na řadu druhá slečna, ta si zřejmě nechala poradit od té první a dává c). Fajn. Nakonec se dovolal nějaký kluk, zněl sebejistě, nechal si zopakovat otázku a možnosti a... a).

OK. V sobotu asi není v těchhle soutěžích taková „konkurence“ jako přes týden, protože něco podobného jsem opravdu ještě neslyšel.


12.6.2003

Seznam hlasovacích místností v. oficiální web Opavy

Tak jsem se pokusil najít na oficiálním webu (magistrátu) města Opava seznam hlasovacích místností referenda o EU. Marně. Možná jsou seznamy ukryty v PDF souborech místního zpravodaje „Hláska“, což by ale znamenalo stažení více něž 7 MB dat, na což nemám ani čas, ani peníze. Stejně by to bylo jistě k ničemu, vždyť oni ani nedokáží setřídit jejich seznam podle data vydání – čísla letošního ročníku zde jdou po sobě takto: 1, 2, 5, 3, 4, 6.

A to dokonce i taková malá obec, jako jsou například Brumovice, je schopná na webu (nejen) o místě konání referenda informovat.

Zpět k Opavě: co bychom ale chtěli od webu, který už na své úvodní stránce má něco, co vypadá jako odkazy, ale odkazy to ve skutečnosti nejsou („praktické informace, faq, mapy, fotogalerie“).

Neméně pozornosti si zaslouží například sekce „Formuláře vydané odbory MMO“. Byla by to jistě skvělá věc, moct si vytisknout formuláře přímo z webu, nebo snad dokonce je i na počítači vyplnit, kdyby... kdyby to nebyla Opava. Žádné formuláře zde totiž nenajdete. Aspoň tedy v těch odborech, které jsem zkontroloval, než jsem znechucen odešel jinam. Pikantní je pak třeba stránka formulářů živnostenského odboru, kde nalezneme dokonce nápis „Dokumenty ve formátu RTF“, ale opět žádné formuláře.

A mimochodem, nevíte, co znamenají ty 4 státní vlajky vpravo nahoře na všech stránkách? Mohly by to být odkazy na různé jazykové verze webu, ale, jak asi správně hádáte, aniž byste se tam podívali, ony to odkazy vůbec nejsou.


6.3.2003

Informace pro jednání Poslanecké sněmovny k vývoji situace Union banky

Informace pro jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky k vývoji situace Union banky, a.s., najdete zde.


3.3.2003

Peklo na Zemi

Taky vás pořád něco štve a nevíte co s tím dělat? Založil jsem si weblog Peklo na Zemi, kde s tím teď můžu pohodlně otravovat všechny okolo. ;) Přidejte se taky (už jsme dva, i když poslední dobou nějak píšu jen já... zřejmě jsem ten víc naštvanej).

Nemáte snad taky pocit, že (skoro) všichni okolo dělají práci, na kterou nestačí? Napište mi, nebo se přidejte a přispívejte do Pekla taky.

Peklo chci zařadit do svého webu, trochu to tu vůbec ujednotit, použiji svou krásnou službu WebNews. ;) Jen je potřeba tam ještě neco dopilovat. Mimochodem, nepotřebujete redakční systém? :)


2.3.2003

Překlad dokumentu „Michael Jackson - Pohled do soukromí“

Nechci se (moc) vyjadřovat k dokumentu jako takovému (óóó, jaká hrůza a perverze, MJ vstoupil na pódium v Berlíně o půl minuty dříve než měl!), ale pouze k českým titulkům (podtitulkům), kterými byl dokument při jeho premiéře na ČT1 28.2.2003 opatřen:


Skoro to vypadá, že chtěl překladatel vyjádřit svým překladem nějaký názor... Vyjádřit se klidně může, ale neměl by se u toho skrývat za překlad. Myslím, že by jak překladatel, tak dramaturg, kteří za touto katastrofou stojí měli být příkladně postiženi (kázeňsky, finančně, případně tělesně) a pokud šlo o externisty, už by neměli od ČT dostat nikdy žádnou práci (možná tak úklid).

Jinak je velmi dobré, že nám ČT tento dokument přinesla tak brzo po jeho uvedení v Británii. Možná ale stálo za to, vybrat na překlad někoho fundovanějšího. (Máte v Praze málo lidí? Proč se nedělá překlad v Ostravském studiu? V Ostravě je 20% nezaměstnanost a z lidí se dá skvěle vybírat.) ;)


21.2.2003

Oskar blokuje přístup na TCP porty 920x

Kvůli rozšíření používání postupu popsaného v článku serveru Mobilmania.cz zablokoval Oskar přístup na veřejné WAP gatewaye, které umožňovaly přístup zákazníků Českého Mobilu k WAPu přes GPRS bez toho, aby museli platit zvýšenou sazbu (za APN wap, owap). Udělal to tak, že blokuje požadavky na TCP spojení na porty 920x.

Podobné problémy jsou i jinde ve světě, ale podle mého hledání se jedná spíš o výjimky.

Oskar se měl IMHO spíš z rozsahu provozu, který nastal po zpřístupnění GPRS pro Oskarty a po rozšíření informace o možnosti WAPování za nižší cenu, poučit a snížit cenu GPRS WAPování na cenu přístupu k Internetu.

Samostatnou kapitolou je pak fakt, že Oskar takto vlastně neposkytuje plnohodnotný přístup k Internetu, protože blokováním TCP portů 920x omezuje nejen přístup na WAP (jakožto službu dostupnou pomocí Internetu; podobně jako web nebo e-mail), ale i jiné případné služby, které by na těchto portech běžely (klidně si mohu na portu 9200 zřídit webserver, třeba interní, s groupwarem apod.).


21.2.2003

ČTc není hotov s přečíslováním ze září 2002

Český Telecom dosud nepřipravil (nebo spíš nemá ve shodě) všechny své systémy na přečíslování ze září 2002, které proběhlo již před 5 měsíci. Přesvědčit se o tom můžete, když zavoláte zdarma na číslo 800123456 a zadáte 1 (čeština), 5 (další služby), 2 (služby), 1 (memobox). Po vyslechnutí sdělení máte možnost přepojit na prodejce, kde vám bude nejpreve přečteno vaše telefonní číslo. To má ale na začátku navíc nulu, tak jako před přečíslováním. Poté můžete číslo "změnit"; pokud ale zadáte číslo správně v devíticiferném formátu (tedy bez počáteční nuly), bude vám následně přečteno chybně, se zaměněnou první cifrou na nula (např. místo 5536xxxxx opakuje 0536xxxxx).

Pro zasmání:
Telecom nás chce možná varovat
pomocí této stránky, kde píše o "Známých chybách" a jedna opravdu všeobecně známá je tam i uvedena. ;)


11.2.2003

Oscars 2003 v. LOTR2

Tak tu máme nominace na Oscary (předávání proběhne 23.3.). Ovšem Pán Prstenů: Dvě Věže (The Lord of the Rings: The Two Towers, aka LOTR2) mezi nejlepšími filmy? No nevím... podle mě tedy rozhodně ne. Na druhou stranu jsem žádný z dalších nominovaných v této kategorii neviděl, pochybuji ale, že budou letos všechny tak průměrné, jako je LOTR2.

Snad více než kdykoli dříve (co má paměť a divácké zážitky ze starších filmů sahají) se do hodnocení filmů Pán Prstenů promítají jakési emoce, které diváci nabyly dříve, jako čtenáři Tolkienových knih, které jsou předlohou těchto filmů. Jsa ušetřen těchto deformací mám pocit, že vidím vše jasně. ;) I lidé z mého okolí se dají celkem bez výjimek rozdělit do dvou táborů: zaprvé těch, kteří LOTR knihy četli a filmy podle nich bezmezně zbožňují, a těch druhých, kteří knihy nečetli (a ani po tom netouží) a filmy hodnotí jako průměrné, místy až trapné, odvážím se říct. Nuže, každému co jeho jest.


5.2.2003

Palm Tungsten T zlevňuje... Nahradí Palm tento model co nejdříve novým?

PDA Tungsten T od firmy Palm Inc. má vážné problémy s digitizerem (plocha citlivá na dotek pokrývající displej a Graffity plochu). Přečíst o tom si můžete například v diskuzi k článku na PalmInfoCenter.com, kde najdete i postup, jak TT otestovat. Můj TT právě kvůli tomuto problému podstupuje druhou reklamaci, poprvé jsem dostal úplně nový, ale také vadný. Navíc měl displej s několika desítkami vypálených pixelů, takže jsem ho hned další den opět reklamoval.

Jsou problémy s digitizerem a/nebo slide mechanismem a/nebo mp3 přehrávačem důvodem pro velké zlevnění (z US$500 na 400)? Nastane podobná situace jako když Palm Inc. nahradit model m505 modelem m515, který je vlastně jen 505kou se spoustou opravených chyb? Bude tento nový palm obsahovat poslední verzi PalmOS, 5.2? Osobně si myslím, že sleva nesouvisí se začátkem prodeje Tungstenu W (model s GSM/GPRS telefonem a klávesnící místo Graffity), protože ten má pouze OS verzi 4.x.


28.1.2003

Dohra: Žlutému moru ani haléř navíc!

Dnes mi přišlo doporučeně šnečí poštou, že moje reklamace krádeže jednotek veřejným telefonním automatem z 31.12.02 byla "uznána jako neoprávněná. Následnou kontrolou dohledového centra nebyl zjištěn u veřejného telefonního automatu č. XXX XXX XXX neoprávněný úpis jednotek."

No, nic jiného jsem ani nečekal.
Na druhou stranu musím říct, že se ČTc podařilo správně identifikovat VTA, ze kterého jsem volal a zapsat jeho číslo do tohoto dopisu. ;)


27.1.2003

Sobotní supervýpadek televizního vysílání v ČR

Na rozsáhlém území republiky nastal v sobotu 25.1.03 ve 20:45 masivní výpadek televizního vysílání ČT a Primy.
Diskuzi najdete na serveru
parabola.cz.

ČT zatím mlčí.


27.1.2003

Teletext ČT chrápe

24.1.03: Ještě v 18:06, přibližně 2 hodiny po oficiálním oznámení výsledků 2. kola 2. volby prezidenta ČR předsedou PSP L. Zaorálkem byly na teletextu ČT pouze neoficiální předběžné výsledky tohoto kola. Tou dobou přitom již skončilo hlasování kola 3. :(


9.1.2003

Nové Sony Clié NZ90 – opravdu maximální

Vypadá to jako vtip, ale vtip to není! BlueTooth, slot pro WiFi, 2MPx digitální foťák s bleskem (1600*1200px), MPEG4 přehrávání a nahrávání, AV výstup (PAL/NTSC, skrz kolébku), opět flip-and-twist LCD 320*480px, mp3 přehrávač, PalmOS5. Je to síííla! :) To vše za US$800.

Foto: 1 a 2.
Další info: Sony, Brighthand.


2.1.2003

Výměna telefonních karet - Triky žlutého prasete

První problém vyřešen (viz předchozí příspěvek), zbývá mi však ještě jedna telefonní karta, tentokrát ale originál zabalená, plná jednotek. Mám ji asi 4 roky (tuhle jsem dostal, proč bych si kupoval novou, když jsem měl ještě spoustu jednotek na své staré). Opět na ní ale není vyznačen konec platnosti. Do konce března mi ji prý žlutý mor vymění za novou kartu Trick (jak příznačné pojmenování!), která ale platí pouze jeden rok (říká infolinka, kam jsem právě volal). Z předchozího je ale asi jasné, že taková omezená karta je pro mne zcela nepoužitelná.

Navíc jsem se teď během volání na infolinku dozvěděl, že výměny karet probíhaly pouze do konce roku. Poté co jsem zvýšil hlas a žádal zopakování této informace se operátorka na chvíli odmlčela a opravila se, že na prodejnách Telepoint se provádí výměna do konce března. Ani tato informace ale IMHO není úplně pravdivá, protože výměnu má jít provést i poštou.

Další šokující informace, kterou jsem se dozvěděl, je ta, že si při výměně budu muset doplatit, abych dostal 300korunový Trick. Po mém dotazu, zda je to skutečně pravda, a že jsem četl ve zprávách něco jiného, jsem byl ujištěn, že žádné speciální hodnoty Tricků nebyly připraveny a že doplatek je jasná věc!

Během celého hovoru jsem byl rušen nepříjemných hlasitým vrčením, zprvu nebylo operátorce vůbec rozumět; po mém upozornění začala mluvit zřejmě do mikrofonu, což pomohlo, vrčení ale zůstalo stejné. Ona prý ale žádné vrčení neslyšela. Že problém není na mé straně ani u mého operátora (Oskar) se ukázalo ve chvíli, kdy se na chvíli odmlčela, aby nasála informace, tehdy vrčení na chvíli přestalo; vrátilo se opět po jejím připojení.

Toto jsou ty okamžiky, kdy mě napadá citát z jednoho válečného filmu: "Palte na ty zmrdy!"

(Keywords: Český Telecom, SPT Telecom, prasecom, prasekom, telekomunisti, telemaquis.)


2.1.2003

Žlutému moru ani haléř navíc!

Pod nátlakem žlutého moru jsem se na Silvestra rozhodl protelefonovat zbytek své otevřené telefonní karty. Jinak hrozilo, že mi zbytek "jednotek" propadne. Co na tom, že když jsem si ji asi před 6 lety koupil a od té doby ji nosil s sebou jako zálohu pro případ něčeho nemilého, nebylo o tom, že by karta měla mít omezenou platnost, nikde ani zmínka.

Aby z toho "protelefonování" neměl žlutý mor ani haléř, zvolil jsem povodňovou linku sdružení Člověk v tísni (900 60 90 40) – učiním tak dobrý skutek, zabiji dvě mouchy jednou ranou, říkal jsem si. To jsem se ale přepočítal, žluťasové měli jiné plány – ano, tušíte správně, rozhodli se mě okrást stejně.

Ale začněme po pořádku. Vyrazil jsem do té tuhé zimy, odhodlán najít funkční veřejný telefonní automat (VTA), na kterém spáchám ten dobrý skutek. Když jsem přišel k prvním VTA, zjistil jsem, že se svým úmyslem buď nejsem sám, nebo se mnoho lidí rozhodlo přát svým blízkým (možná je i kombinace obého). Když jsem objevil VTA, u kterého nebyla fronta, neváhal jsem; z různých směrů se blížily další skupinky, jejichž úmysly byly vzhledem ke směru chůze a mávání až několika kartami najednou dobře čitelné už z dálky. Vytočím číslo, vyslechnu si upozornění o tom, že volám na číslo se zvýšenou tarifikací a hned po něm se mi začaly jednotky z karty odečítat. Přitom jsem ale nebyl spojen na volanou linku, ve sluchátku se ozývalo krátké přerušované pípání. Když zmizela několikátá jednotka a tón se neměnil, zavěsil jsem a zvolil REDIAL. Tentokrát už vše proběhlo bez závad, dovolal jsem se bylo mi oznámeno, že volám tam kam jsem skutečně chtěl, všechny jednotky jsem nechal zmizet. Mezitím už i u druhého VTA hned vedle někdo telefonoval a za mnou už nedočkavě postával muž, který chtěl zřejmě také použít tento výkřik moderní techniky.

Asi jsem ho trochu překvapil, když jsem zrychlenou volbou vytočil bezplatnou (bezplatnou, ano, to mě skutečně překvapilo; věřím ale, kdybych na kartě ještě nějaké jednotky měl, byly by mi sežrány stejně) poruchovou linku, kde jsem vylíčil příkoří, kterého se mi dostalo. Po několika poznámkách telekomky (např. "na linky 900 volat z VTA nelze", "teď jsem tam tedy volala a tato linka nefunguje") vzala mou reklamaci na vědomí, zapsala si mou adresu a to, že chci své 4 jednotky zpět. Do měsíce se mi prý ozvou.

Odcházeje od VTA jsem směrem na zde stále čekajícího muže prohodil, ať si od toho moc neslibuje. Tázavě se na mě podíval a ptá se pročpakže. Ve zkratce jsem mu vypověděl, co se právě stalo. Nic si z toho myslím nedělal, z čehož jsem usoudil, že má zřejmě ještě mnohem horší zkušenosti.

A poučení? Co když se takto přičítají peníze za volání na našich tel. účtech v případě, že se nedovoláme, zcela běžně? Ale to je asi každému jasné, žlutému moru se přeci nedá věřit.

(Keywords: Český Telecom, SPT Telecom, prasecom, prasekom, telekomunisti, telemaquis.)


(c) 1996-2003
Karel Fajkus

Archív zpráv viz navigace nahoře na stránce.