Lomax Online: Další novinky

Lomax Online

Další novinky
   2003
   2002 <<
   1996-2001
   Citáty
Kontakt
Media Hall
MS FlightSim
NT v. Internet
Digital Conv.
Favorite SW

Aneb Jak šel čas.

Nejčerstvější novinky najdete na hlavní stránce. Zde jsou všechny události, které jsem chtěl kdy zaznamenat; a to od nejnovějších po nejstarší.

You can find some news and notes in English here.

19.11.2003
Napište mi!
Write me!


Toto je archív starších zpráv.


29.11.2002

SWE2 @ http://www.filmcity.cz/

Ať žijou spoilery – http://www.filmcity.cz/:

> Sága pokračuje, připravte se na útok klonů! Anakin Skywalker, nevinný 
> chlapec a hrdina Epizody I mezitím dospěl, a tak se může oženit s královnou
^^^^^^^^
> Amidalou (Natalie Portmanová), která je už senátorkou. Její život je ale
^^^^^^^^
> ohrožen a z Anakina se stává jiná bytost. A nebezpečné klony jsou
> v pohotovosti! Ještě se nestalo, aby film byl vydán v jeden den na celé
> planetě současně ...

To je hnusný! :((
A ona je vlastně celá Epizoda 2 o tom, jak se bude ženit... :(
Fakt super je "a z Anakina stává jiná bytost" a "nebezpečné klony jsou v pohotovosti" – to psal určitě někdo, kdo tomu DOST rozumí. ;)

PS. Úplně jsem zapomněl, proč jsem tam přišel...


29.11.2002

Yodův světelný meč

Za US$300 musí být tenhle Yodův světelný meč snad opravdu funkční. :)
http://www.tfaw.com/collectibles/profile.html?DB=C&SKU=TFAW836453001048
Jen škoda, že už nejsou...

Ať hledám jak hledám, pořád nemůžu najít nafukovací Padmé. ;)
Ale už jsem blízko...
http://cargobay.starwars.com/webapps/cargobay/item-detail/6838/4793
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0375800204

Karel Fajkus

PS. Myslím, že mám zaděláno na to, psát od příštího týdne Baldachýn. ;)


25.10.2002

Adresa služby Lomax PalmWebs (iSilo & Plucker) se změnila

Adresa http://www.lomax.iol.cz/isilo/ již není platná, nyní najdete naši službu na adrese http://fajkus.cz/isilo/. Upravte si proto prosím své bookmarky (za měsíc již na IOLu nenajdete ani přesměrování), případně také své dávky pro stahování .PDB souborů.
Pokud používáte zasílání .PDB souborů e-mailem, nemusíte nic měnit, soubory jsou posílány i nadále bez změn. Pro úpravu případně zrušení vašeho odběru použijte odkazy obsažené v každém e-mailu se soubory.

Stejně tak se změnila i adresa služby Lomax Host Service, aktivní uživatelé této služby byli informováni e-mailem.


9.10.2002

Invex 2002: mnozí zavrhují, mně se líbil!

Expozice GS Mobilu, Jabra BT100, Plantronics, Českých Radiokomunikací, ČTÚ, Sunnysoftu... to je jen výběr z toho, kvůli čemu jsem byl s letošní návštěvou IT veletrhu Invex spokojený.


30.7.2002

Vyzkoušel jsem si Red Hat 7.3

Nadáváte na Windows NT/2000/XP? Zkuste si Red Hat Linux 7.3, ono vás to přejde. Máte už plné zuby nesmyslných či nic neříkajících hlášek Windows? S Red Hatem si moc nepomůžete. Aplikace, které selhaly, procesy, které byly náhle ukončeny, to vše zažijete i zde.

A nějakou veselou hlášku? Zde je – jak vidíte, není American English jako American English. :)


24.7.2002

Něco pro zábavu: Pepsi míček a stojánek na CD zdarma

Pepsi míčekV Globusu rozdávají při zakoupení 4packu Pepsi míček a stojánek na CD! Míček to je takový ten jak se s ním kope ve vzduchu, několik dětí spolu (typicky). Určitě se to nějak jmenuje, ale nevím jak. :) A velikost? Logo Pepsi je široké 33 mm. Stojánek je skládací a složený je stejně velký jako běžná krabička na CD. Vejde se do něj 11 cédéček – tedy když je rozložený. ;)

Pepsi CD stojanOvšem já ten míček vlastně nedostal. Dali mi jen stojánek a šmitec. Pak jsem ale šel ještě pro jedno balení Pepsi (ne pro sebe), a když jsem se vrátil na informace, tentokrát mě obsluhovala jiná slečna (byla docela rozveselená tím, že si jdu pro další), a ta se již zeptala, zda chci i míček. Řekl jsem, že jsem předtím míček nedostal a že teď chci tedy dva. Podívala se na svou kolegyni a protože ji asi zná, bylo jí hned jasné, kdo selhal. Dostal jsem tedy dva a kolegyně byla poučena o míčcích. Stejně si myslím, že si ho chtěla vzít večer sama... ;)

Oba kousky tak rozšíří mou sbírku podobných (reklamních) předmětů. Máte také Zappera z Lentilek nebo plyšového medvídka od Coca Coly?


17.7.2002

Připravil jsem webovou prezentaci pro společnost Raab Karcher Staviva

Masivní inovace firemní prezentace by asi bylo nejpřesnější označení toho, co jsem pro společnost RKS připravil. Na rozdíl od jejich předchozího webu mají nyní všechny výhody dynamického webové aplikace, kterou jsem jim ušil přesně podle jejich požadavků.

Zde je heslovitě nastíněno několik hlavních rysů nové prezentace:
Redakční systém pro aktuality – vkládají pracovníci marketingového oddělení; Kontaktní informace, akční nabídky a novinky obchodních středisek spravují jejich vedoucí; Kariéra – opět redakčním systémem vkládají pracovníci personálního oddělení; Diskuzní fórum; Systém anket; Kontaktní formulář s výběrem příjemce; Správa uživatelských kont pracovníků, kteří mají oprávnění spravovat prezentaci (viz výše – marketing, vedoucí středisek, personální, ...) a řízení jejich přístupu (skupiny uživatelů, práva).

Další informace o mých business aktivitách můžete najít zde.
Chcete také? :-) Kontaktujte mne.


26.6.2002

Volby občanů ČR v zahraničí? 20 tis. Kč za hlas!

Tak jsem se dozvěděl, že uspořádání voleb v zahraničí nás stálo 60 milionů korun. A hlasovalo (ani ne) 3 tisíce lidí. Na kolik nás tedy vyšel jeden takový hlas? Úloha pro první třídu. Na 20 tisíc korun.

Nebylo by příště lepší zaplatit jim každému zpáteční letenku do Prahy i s jedním noclehem? Volilo by se třeba rovnou na letišti. Kromě toho, že by nás to vyšlo stejně draho (nebo levněji?), bychom jim aspoň zaplatili pěkný výlet. Já jsem tedy rozhodně pro. :)


13.6.2002

Nová verze funSMS (minirecenze 3.0.2.3.1)

Tak jsem vyzkoušel novou verzi funSMS – aplikace pro práci s SMS zprávami na palmtopech s Palm OS –a zjistil jsem, že na mých pokusných 1700 smskách je aktuální verze 3.0.2.3.1 (ze 4.4.02) o 21 % pomalejší než archaická verze 2.0.2.3.1 (to je ale podobné číslo, že?), kterou používám. Zabírá pak 314 kB paměti (dříve to bylo 216 kB).

V základním přehledu smsek je nyní použit ultratenký font (a nelze jej změnit). I přesto zde není vidět tel. číslo, a to ani jeho část, jak tomu bylo ve starších verzích. Tedy například místo krátkého +999 se zde zobrazuje nic neříkající Number too short for... (zřejmě ...match). Jen v případě, že je číslo dostatečně dlouhé a nemáte jej v adresáři, se zde zobrazí přímo. Nezměnilo se zde tedy nic, co bych přivítal a kvůli čemu bych na novou verzi přešel. Naopak, tento font samozřejmě není systémový a tudíž jsou v něm poškozené znaky s diakritikou. Velké mínus.

Novinkami je pak možnost třídit smsky do kategorií, podobně jako to známe např. z Memo Padu. Aplikace je nyní plně barevná, na černobílých zařízeních v odstínech šedé. Lze přepnout do 1bitové černé. Dále přibyla možnost používat šablony, tedy vlastně takové opakovaně používané předpřipravené smsky. Naopak stále chybí možnost v smskách vyhledávat, a to ať už vlastním hledáním, nebo standardním palmovským.

Při upgradu ze staré verze stačí nahrát aplikaci do Palmu, bez odstraňování té staré. Při prvním spuštění verze 3 nabídne buď že provede upgrade, nebo že bude koexistovat se starší verzí. Ve druhém případě lze zvolit, zda chceme zkopírovat databázi s smskami ze staré verze do nové. Horší je to v případě, kdy do Palmu zcela bez funSMS nahrajeme novou verzi aplikace a starší verzi databáze. Problém je sice správně detekován a je nabídnuta konverze, ta pak ale stále probíhá a probíhá... Tuto variantu proto rozhodně nedoporučuji.

Obdivuhodné je množství mobilních telefonů, které jsou podporovány. Pěknou věcí je podpora Bluetooth, pro kterou je potřeba nainstalovat zcela jinou sadu .PRC souborů. (Aplikaci jako i dříve tvoří 3 .PRC soubory, nyní tedy ve dvou oddělených sadách vždy 3 kousky.) Tohle je ale (zatím) vlastnost, kterou neocením. Až budu BT compatible, stejně po tomto softwaru zřejmě nesáhnu, viz předchozí odstavec. Každopádně si každý může udělat obrázek sám, aplikace je totiž sharewarem plně funkčním 30 dní.

K aplikaci je také zdarma dodáván konverzní nástroj, který umožňuje exportovat a importovat smsky z PDB souboru do textového souboru CSV a obráceně. I přesto, že se výrobce chlubí tím, že mu už nedělají problém ani smsky obsahující středníky a uvozovky, není tomu docela tak. Ovšem od verze 1.0, kdy jsem je na to upozorňoval, se to již velmi zlepšilo a konverze je nyní použitelná.

No a nakonec... další velké mínus si zaslouží jak webdesignerská firma, která web pro výrobce tohoto softwaru připravila, tak výrobce sám. Zřejmě poté, co spousta lidí na jejich nepřehledném starém webu hledala především aplikace pro Palm (a hlavně funSMS), rozhodli se věnovat celý jeden site pouze těmto svým produktům. Ovšem, na front page mají pouze nějaký ActiveX (Flash? Brrr... Mimochodem, máte poslední opravenou verzi?), který mám samozřejmě zakázaný, a pouze dva textové linky na nic neříkající stránky nulové informační hodnoty (snail-mail adresy apod.), ze kterých se člověk dále nedostane. Ještě že máme Google...


30.5.2002

Požádejme EU o odložení uzavření kapitoly Hospodářská soutěž

ADSL Českého Telecomu – pokračování odírání zákazníka:
Požádejme EU o odložení uzavření kapitoly Hospodářská soutěž

Podle mého názoru nemá smysl dělat jakékoli akce proti ČTc v souvislosti s nehoráznou nabídkou ADSL přímo u nás. ČTc je vlastněn státem, regulátor trhu je bezzubý - proč by ČTc nějak tlumil, je to přeci jedna kapsa. Budou-li menší zisky z ČTc, bude i méně na platy jak vlády, tak poslanců, senátorů, regulátorů atd.

Možným řešením by bylo, kdyby stát již konečně ČTc prodal, poté by snad nad ním přestal držet ochranou ruku. Jenže optimální čas na prodej je dávno pryč, poslední pokusy tak selhaly, a konec prodeje je momentálně v nedohlednu.

Proto navrhuji připravit petici (nebo něco podobného, otevřený dopis, atp.) pro Evropskou Unii / Evropskou Komisi, aby pozastavila uzavření přístupové kapitoly Hospodářská soutěž a plně prošetřila chování ČTc a našeho státu ve věci deformací trhu.

Připojte se, vyjádřete se na http://www.volny.cz/lomax/adsl.html.


21.5.2002

Vyšel mi článek ve webzinu Lupa.cz

Pokud chcete vědět, jak to bylo v pohádce o kohoutkovi, slepičce a firmě Compaq, klikněte sem. A nezapoměňte přidat svůj názor. :)
Případně za článek poslat nějaká ta Qčka. ;) No tak né, no...


21.5.2002

Světová premiéra Star Wars Epizode 2

Skoro na poslední chvíli jsem se rozhodl, že se zúčastním slavnostní světové premiéry druhé epizody Star Wars v ostravském multikině CineStar. Konala se (stejně jako i na jiným místech v Evropě) minutu po půlnoci v noci na 16.5.2002.

A opravdu jsem nelitoval; kromě zhlédnutí sqělého filmu (který se mi zdál o dost lepší než epizoda jedna, která byla ovšem také super) jsem si odnesl i nevšední zážitek (vystoupení fanklubu v kostýmech – princezna byla opravdu nádherná, asi jsem se zamiloval...; parkování v potemnělém podzemním parkovišti; atd.). I když už jsem byl v tomto multikině několikrát, nikdy jsem dosud nenavštívil největší sál, tedy číslo 7. (Stejně se mi ale zatím nejvíc líbila "dvojka", která je z těch menších.) Kombinace nejlepšího sálu a tohoto filmu na mně opravdu zapůsobila. Místu jsem nemohl ani dýchat... Něco podobného se mi stalo naposledy u filmu Black Hawk Down, ovšem zde to bylo ještě mnohem intenzívnější.

Podle informací z pokladny se zdálo, že představení bude jen jedno, ale nakonec se hrálo zřejmě i v sálu 6. A dokonce, když jsem odcházel (mezi posledními, moc nás do konce titulků v kině nezůstává) se něco hrálo ještě v jednom sále.

Pokud mále nějaké informace, které by osvětlily otázky, nebo pokud víte kde na webu najít záznam zmíněného vystoupení fanklubu, napište mi.


10.4.2002

Fóra na mých stránkách

Na většině mých webů se objevila fóra, ve kterých může kdokoli vyjádřit svůj názor, nebo se na něco zeptat. Podobné diskuze asi znáte ze zpravodajských webů (např. Lupa, Mobil, Živě).

Kouzlo mých fór je v tom, že stejná můžete na svém webu mít i vy. No a pokud tedy máte něco na srdci, a nechcete to pošeptat jen mně, ale spíš vykřičet všem, máte tedy možnost. :)


10.4.2002

Expected '/' ... hahaha

Error Type:
Microsoft JScript compilation (0x800A03F4)
Expected '/'
/ddev/LoNewsGen.inc.asp, line 358, column 25

result = result.replace(/
––––––––––––^

Při některých chybových hláškách mi už tuhne smích na tváři. ;) Teda jen trochu.


25.3.2002

Předávání cen Oscar 2002

Jsem zvyklý dívat se pravidelně na předávání Oscarů a to nejlépe v přímém přenosu, obvykle 5hodinový noční maratón. Až do loňska jsem tak vždy činil sledováním TVP 1 (Polsko), které ale letos k mému včerejšímu překvapení předávání nevysílá. Zřejmě důsledek rozmachu placených digitálních televizí našeho severního souseda. Nemaje přístup na HBO, musel jsem vzít zavděk německým Pro7. Čekal jsem hrozný německý komentář, ovšem Pro7 překvapili tím, že celý přenos zůstal v originále... paráda (němčina totiž ist nicht main sprache). ;) Po nočním maratónu, který trval až do dnešních 7 hodin ranních našeho času, teď už k vlastním Oscarům.

Jsem velmi potěšen, že akademie ukázala svou rozvahu, když šílenému Lord Of The Rings, Fellowship Of The Ring (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) – jak říkám já: 2 h nudy, 1 h ušla – nakonec neudělila Oscary v hlavních kategoriích, celkem tak dostal čtyři kousky. I pro tyto nominace a pro jejich celkový počet pro LOTR (13, letos nejvíce) jsem tentokrát k Oscarům přistupoval trochu s despektem. Nakonec bych ale výsledky rozhodně podepsal. :)

A Beautiful Mind (Čistá duše) je nádherný film, který v člověku jistě něco (hodně) zanechá. Bez pochyby si zaslouží jak ocenění za nej film, tak režii (Ron Howard). Má celkem čtyři Oskary.

Nejlepší zahraniční film – rozhodně jsem tohoto Oscara přál Amélii, ale vyhrál smutný film o válce, No Man's Land (Země nikoho). Nelze i toto přičíst na vrub 0911?

Moulin Rouge, film který mne opravdu nadchnul, vyšel tak trochu naprázdno. No, dvě sošky zase není tak málo, ale zasloužil by si určitě víc. Celkový počet cen jistě není nafukovací, a tak ptáte-li se na úkor kterého filmu, říkám LOTR.

Black Hawk Down (Černý jestřáb sestřelen), u něj dva Oscaři jistě nepřekvapí. Úchvatná napínavá strhující podívaná, která vás zamáčkne do sedadla (nebo na čem sedíte) a tak tak, že nezapomenete dýchat.

Tak trochu překvapením je IMHO udělení cen za hlavní herecké výkony v hlavních rolích Halle Berry a (zároveň) Denzelu Washingtonovi. Berry je vůbec první afroameričanka, která v této kategorii Oscara dostala, Washington je první afroameričan po 40 letech. Doufám jen, že to není důsledek nechvalně proslulé pozitivní diskriminace. Ovšem herecký výkon Washingtona v Training Day je opravdu dech beroucí. Halle Berry jsem bohužel neviděl, ovšem i jen podle jejího výstupu na Oscarech bych řekl, že hysterka, pardon, herečka to je opravdu výborná.

A teď koho a co bych ocenil za tento večer:

  • nejhorší šaty: Sharon Stone
  • největší záchvat: Halle Berry
  • nejvtipnější vystoupení: Woody Allen
  • nejfalešnější zpěv: Enya
  • nejsmutnější obličej: Judi Dench
  • nejopomenutější film: Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain (Amélie z Montmartru)

Tolik tedy můj pohled na Oscara 2002 (nikoli 2001, jak si někdo myslí), trochu pokřivený tím, jak pomalu filmy ze země zaslíbené ;) dorážejí k nám do kin. :( Na druhou stranu mám pocit, že je situace oproti loňsku zase o dost lepší, viděl jsem už o mnoho víc oscarových filmů, než při loňském udělování. Zřejmě i zásluha ostravského cineStar.
Kompletní zprávu z předávání najdete např. na Českých novinách.


21.3.2002

Yahoo přitvrzuje i v Yahoo Mail službě

Jak už jsem psal, Yahoo GeoCities přestává poskytovat FTP přístup ke svému free webhostingu. Nyní Yahoo pokračuje v tomto trendu, a ve své službě Yahoo Mail a ruší nejen přístup protokolem POP3, ale i možnost přesměrování na jinou e-mailovou adresu.

Zřejmě se jim zdá, že mají moc klientů... ;)


21.3.2002

Nová Nokia 7210: totální ošklivost

Jako velmi spokojený majitel telefonu Nokia 7110 jsem byl velmi zvědav na jeho následovníka, kterého nám Nokia představí. Již před nějakou dobou se na Mobil.cz objevily informace, které se ovšem ukázaly být podvrhem. Ovšem vypadalo to moc pěkně.

Nyní již "naostro" přichází Nokia s modelem 7210. Zatím jde o prototyp, dostupný by mohl být 2002Q3. Ovšem... Podobně jako nová 8310 se mi opravdu ale vůbec nelíbí. :( Klávesnice vypadá opravdu šíleně, na tom psát třeba smsky, fuj. Spodní část předního panelu vypadá zcela jako 8310, taková nějaká hluchá nevyužitá elipsoidní část. Celkově vypadá strašně. A zvláště to barevné provedení, které představil Mobil.cz... hrůza.

A tak zůstanu dále u 7110. Rychlé mobilní přenosy nepotřebuji, v terénu používám data minimálně. A s ostatními aspekty 7110 jsem totálně zcela spokojen (oproti normálnímu modelu mám jen ultratenkou Li-Pol baterii BPS-1, fólii WriteRight od ConceptKitchen na displaji a proslulý papírkový upgrade). BTW rychlý přenos dat bych potřeboval spíš doma.


13.3.2002

Sony představila dva Palmy s klávesnicí

Sony představila dva nové modely Palmů, tentokrát s klávesnicí. Prvně se mi jako zapřísáhlému nepříteli klávesnic u PDA zdálo, že je to pěkná blbost. Ale pak jsem zjistil, jaké jsou jeho rozměry – a to především jeho tloušťka. Je neuvěřitelné, že je pouze o 3 mm tlustší, než můj Palm Vx (tedy s origináním koženým krytem displeje), tak proč nemít i klávesnici! :)

Na prvních obrázcích, které jsem viděl, bylo něco podivného. Jako kdyby se dal Palm rozevírat o 360 stupňů. Klávesnice může být "složená" a displej je přesto navrchu. Pak jsem ale uviděl na japonském webu Sony něco, co potvrzovalo mou teorii o tom, že se displej může otáčet i okolo osy kolmé na osu rozevírání. Paráda.

Virtuální grafity, vysoké rozlišení 320x480, mp3, samozřejmě MemoryStick (které nedávno zlevnily) a barva. Jen ta cena a dostupnost...


11.3.2002

Skutečné zdražení Telecomu v mém případě je 31 %

Skutečné zdražení Telecomu v mém případě je 31 %, a velmi tak předčilo mé lednové předpoklady.

Chce se mi z nich zvracet. Přišla faktura na 3 152,40 Kč a to jsem ještě zvolil opravdu pro mě optimální tarif Bussiness Standard Plus. Jinak není bez zajímavosti, že celková částka na faktuře, kde mi fakturují ještě další služby, je 3 666,90 Kč. Jak příznačné...

A teď prosím porovnejte služby, které za svých 3 152,40 Kč dostávám, oproti např. ADSL v západní Evropě, kde za 1 500 Kč dostanete stálé připojení, flat rate (tedy bez omezení množství dat), 5x vyšší rychlost...


11.3.2002

Můj příběh na GeoCities

Po několika spokojených letech, které jsem strávil na webhostingu GeoCities, jej nyní opouštím. Při svém vzniku to byla nádherná komunita se skvělou myšlenkou; a já byl moc rád, že jsem se jí účastnil už téměř od začátku – vždyť, kdos v obraze, pohleď na mou adresu: http://www.geocities.com/SiliconValley/6466/. Byl jsem jím nadšený. Proto i poté, kdy se free webhostingy objevili i v Česku, jsem GeoCities zůstal věrný (i když jsem si později zřídil mirror na www.volny.cz). Nikdy mi nevadila decentní reklama, která se zde objevuje na všech stránkách; naopak, dodávala webu jsou jedinečnou atmosféru (přechod na web souseda apod.).

Situace se zde velmi zhoršila poté, co Yahoo koupilo GeoCities. Změnili nám přihlašovací jména, začaly se ztrácet některé funkce webhostingu. Opustili myšlenku sídlišť (homesteads) a přidělili všem i nové adresy v nudném formátu http://www.geocities.com/jméno/.

Poslední kapkou v tomto trendu, kterou už prostě nevydýchám, je zrušení služby FTP přístupu, pro vystavování stránek na tento web. A tak jej nyní opouštím. A věřte, není to pro mě snadné, odchází jedna krásná část mého života...


7.3.2002

Další a další DVDčka mají něco podělaného v české verzi

Kdybych věděl, kolik bude těchto zmetků už tehdy, když jsem si chtěl začít psát někam na web jejich seznam, opravdu bych s tím začal – je jich myslím nyní tak třetina vadných. Naposledy 15 minut, který má asi v poslední třetině filmu časově posunuté české titulky směrem k začátku filmu (takže vlastní víte dopředu, co postavy řeknou a udělají). Tohle už jsem asi před měsícem viděl u jiného filmu, ovšem už nevím, co to bylo. :(
15 minut má sice i českou verzi, ovšem se zvukem pouze Dolby 2.0. Kdo by si pouštěl zvuk 2.0, když si pořídil domácí kino 5.1, že... No, znám i takové. ;)


1.3.2002

AvantGo končí s poskytování offline webu pro mobilní zařízení

Více informací např. na mém webu Kultura v Opavě. Jak na Avantgo vyzrát? Pokud používáte Palm OS, přejděte na iSilo, nebo Plucker. Pokud se rozhodnete pro iSilo, nevynechejte tyto mé stránky: Lomax iSilo. Pokud používáte Windows CE / Pocket PC, jste nahraní.


10.1.2002

Telecom mi zdražuje telefon o 19 %

Podle vyjádření ČTc i regulátora trhu ČTÚ jde o zdražení o 3,7 %. Ovšem, pokud vezmu tarify Business, které se mě týkají, a počítám pouze s připojením k Internetu, protože jinak používám mobil, vyjde mi zdražení mírně nad 19 %. Hnus. To pro mě znamená jen jedno, počkám na ADSL (ovšem ne roky) a na jednoho nového operátora v Opavě, který má nabídnout pěkné ceny pro bezdrát, a poté ruším linku Telecomu.

"Český Telecom – Teď kurvíme zítřek."


(c) 1996-2003
Karel Fajkus

Archív zpráv viz navigace nahoře na stránce.