Lomax Online


reklama
Nástroje ·· Pro Firefox ·· Další služby: PalmWebs ·· Kultura v Opavě ·· Poradenské služby ·· Mé projekty ·· Server fajkus.cz

Nástroje pro Mozilla Firefox

Při postupném přechodu z Internet Exploreru na Firefox jsem narazil na mnoho věcí, které mám ve svém IE nastaveny a zařízeny za tu dlouhou dobu od verze 3.0 a potřebuji, aby nějakým způsobem fungovaly i v novém prohlížeči. Většinou jsem u každé z nich narazil na to, že řešení pro Firefox se musí doinstalovat (to není problém až na to, jak to správné najít, vybrat) a/nebo má mezery a musel jsem si je (stejně jako kdysi u IE) dodělat či upravit.

Při této příležitosti jsem některé ještě rozvinul, to je třeba případ nového "LEGO Set References". Některé také fungují (zřejmě) nejen ve Firefoxu, ale i v ostatních Mozillách (např. všechny pluginy pro ConQuery).

ConQuery

ConQuery je plugin, který umožňuje kdekoli na webové stránce označit myší text a pravým tlačítkem jej nechat vyhledat na různých webových službách. Tedy něco, co je normální integrální součástí IE5, pěkně konfigurovatelné z registry ;) a pak pomocí krásných skriptíků na disku. :)
ConQuery je proti tomu dost omezené, ale má některé zajímavé vlastnosti. Seznam již hotových pluginů pro plugin ConQuery (pluginy pro pluginy, hahaha) není moc dlouhý, a něco pro český Internet byste tam dnes hledali marně.

Odkaz na přímou instalaci ConQuery:

Seznam mých pluginů pro ConQuery:

Custom Keywords

...jsou nástroj, pomocí kterého můžete přímo z adresního řádku Firefoxu.

Jsem šíleně líný a tak např. než abych do adresního řádku vypisoval www.intel.com, radši napíšu jen intel a zmáčknu CRLT+ENTER -- pokud máte český prohlížeč, doplní vám to na konci standardně .cz, místo mého .com. A abych nemusel vypisovat třeba www.atlas.cz, napíšu jen c atlas a ENTER. Pomocí IE doplňku "Quick Search" se mi zbytek doplní sám. Podobně je to s hledáním na Google a spoustou dalších -- nelezu na Google, abych musel hledat Googlem.

A tohle se ve Firefoxu dělá pomocí bookmarků a tzv. Custom Keywords. Problém je ale hlavně v tom, že Firefox pošle na příslušný server dotaz v charsetu UTF-8, což třeba na Google nastavit jde, ale na Jyxo nikoli. Proto jsem pro Jyxo musel napsat překódovací skriptík, takže dotaz se prvně pošle na můj server, zde se překóduje a pak přepošle na Jyxo.

A ano, vím že má Google to hledací políčka, a že tam překódování češtiny funguje, ale já potřebuji hledat z address baru, protože je to rychlejší a není k tomu potřeba myš.

moje Custom Keywords(c)2002-2024 Karel Fajkus