Lomax Host Service

 

Můžete se přihlásit

• pomocí OpenID a dalších služeb:

Pro mojeID zvolte OpenID a zadejte vaše OpenID URL ve tvaru uzivateljmeno.mojeid.cz

Pro přihlášení pomocí Google účtu není potřeba mít Google+ účet.

• nebo pomocí přihlašovacího jména a hesla:

Jméno:

Heslo:

 

O aplikaci

Lomax Host Service je platforma pro webové aplikace, které jsem během práce nad svými projekty vytvořil. Slouží např. pro zobrazování diskuzních fór, sledování návštěvnosti webstránek, zobrazování anket atd.
Pokud máte vlastní web, vyzkoušejte tyto aplikace také. Některé z nich jsou nyní zdarma.

Pokud chcete něco ohledně Lomax Host Service prodiskutovat, např. máte nějaký nápad nebo připomínku, pište:Popis provozovaných služeb:

Lomax Fora

Umožní vám na vaši webstránku umístit okénko, plovoucí rámeček (iframe) s veřejnou diskuzí např. k vašemu webu nebo k libovolnému tématu (příklad umístění ve stránce). Když si pak návštěvník vašeho webu klikne do tohoto okénka pro zobrazení vlastních textů příspěvků, zobrazí se mu tyto již v celém okně prohlížeče (příklad zobrazení přes celou stránku).

Na každé webové stránce vašeho serveru, vaší prezentace, můžete mít nezávislé fórum. Založte si tolik fór, kolik potřebujete. Naopak, na několika různých webových stránkách můžete mít stejné fórum. Založte si jedno fórum a stejný HTML kód pro jeho zobrazení vložte do více stránek.

Další vlastnosti z pohledu návštěvníka:

 • odpovědi k jednomu vláknu jsou postupně zleva odsazovány (podobně jako v newsreaderu)
 • pokud přispěvatel zaškrtne při psaní příspěvku volbu registrace, nebude muset u dalších příspěvků znovu psát své jméno či adresu
 • upozorňování emailem na nové příspěvky v diskuzi nebo její větvi
 • upozorňování emailem na odpovědi k příspěvku, který je právě zadáván
 • všechna upozorňování se dají bez problémů zrušit - v upozorňujícím emailu jsou možnosti: jak zrušit pravidlo pro upozornění, které odeslalo právě tento email; jak zrušit všechna upozornění z celého tohoto fóra; jak zrušit všechna upozornění ze všech fór této služby.
 • při odpovědi na příspěvek se nad formulářem pro vložení nového zobrazuje ten, na který se odpovídá
 • při psaní příspěvků je možno používat kód HTML (příklad)
 • při psaní příspěvků v IE se používá jednoduchý HTML editor (příklad)
 • nelze zadat (např. omylem) stejný příspěvek dvakrát

Další vlastnosti z pohledu vlastníka fóra:

 • již zadané příspěvky může vlastník smazat, nebo upravit
 • stejně jako normální návštěvník si můžete nechat zasílat email upozorňující na to, že někdo do vašeho fóra zadal nový příspěvek
 • konfigurací povolených refererů můžete zamezit ostatním, aby si na svou stránku umístili vaše fórum
 • platící uživatelé mohou používat HTML šablony pro zobrazení (celého) fóra
  (příklad 1, příklad 2)

Lomax Tracker

Pokud používáte nějaký webhosting zdarma nebo webhosting ze kterého nedostáváte přístupové logy, je tato služba právě pro vás. Na vaše stránky umístíte malý obrázek, malou neviditelnou tečku (příklad). Pak se při každém přístupu někoho na vaše stránky od nás stáhne tato tečka a zapíší se vám do databáze detaily takto zaznamenaného přístupu.
Pokud znáte logy, které produkují například servery IIS nebo Apache, tak už víte, co od nás dostanete. Příklad takového logu můžete vidět zde.
Pokud jste znali službu Gumball Tracker, jde vlastně o to samé. Navíc máte možnost sledovat přístupy nejen na své HTML stránky, ale i na WAP stránky. Nelze měřit přístupy klientů, kteří mají vypnuté obrázky, nebo jejichž prohlížeč obrázky nepodporuje.

Log, který od nás takto dostanete, můžete dále zpracovat vaším oblíbených analyzérem logů. Doporučujeme Analog.
Příklad výstupu z Analogu (přičemž jako vstup byly použity právě logy z naší služby) najdete zde nebo další zde.

Lomax WebNews

Umožní vám dodat na váš web sekci "novinek", do kterých poté můžete snadno (i bez znalosti HTML) zadávat čerstvé zprávy (příklad). Váš web pak může být vždy aktuální – nemusíte čekat, až každou změnu provede váš webdesigner či administrátor.

Na hlavní stránce (pravděpodobně domovské stránce vašeho webu) se bude zobrazovat náhled každé novinky (nadpis a několik prvních řádků), po kliknutí se návštěvníkovi zobrazí celý text. Nebo se volitelně může zobrazit rovnou celý text.

Poté, co si v naší službě upravíte své novinky, můžete využít několik metod, jak vytvořenou stránku (příp. stránky) dostat na váš web:

 1. Zcela automaticky:
  • můžete si celou stránku nechat přímo živě propojit s vaším webem pomocí rámečků (frames), nebo plovoucího rámečku (iframe) – po vlastním upravení novinek již nemusíte dělat nic dalšího
  • pokud můžete na vašem webu použít server-side XSLT procesor, propojte automaticky váš web s XML daty vašich WebNews od nás. (Vhodné kombinovat s cachováním na vašem serveru, aby se XSLT transformace neprováděla při každém přístupu návštěvníka na váš web.)
  • můžete si domluvit webhosting přímo u nás, jako součást poskytovaných služeb
 2. S nutností ručních zásahů:
  • můžete si stránky nechat poslat emailem na svůj počítač a odtud je umístit na svůj web (např. FTP, nebo web uploadem)
  • můžete si stránky nechat zobrazit v prohlížeči, uložit HTML na svůj počítač a odtud je umístit na svůj web (viz výše)

Lomax MailForm

Poskytuje zpracování formuláře s odesláním výsledků emailem (příklad 1, příklad 2).

Vygeneruje vám HTML kód formuláře, který si vložíte do své webstránky. Návštěvník vaší stránky poté může formulář vyplnit a odeslat -- zadané údaje, vám přijdou emailem.
Umožňuje setřídění polí podle vašeho přání, vložení skrytých polí, zadání URL na které bude návštěvník po zpracování formuláře přesměrován. Ve výsledném emailu je čas odeslání, IP adresa návštěvníka a adresa stránky, ze které byl formulář odeslán.

Lomax Courier

Umožní vám umístit na váš web malý formulář, pomocí kterého se vaši návštěvníci budou moci přihlásit k odběru emailových zpráv, např. novinek, aktualit, které jim budete zasílat. Vlastní zasílání se provádí přes webové rozhraní naší služby. Emaily jsou neformátované, v prostém textu. Diakritika je samozřejmě funkční, podle ISO-8859-2.

Pro vaše návštěvníky je služba zcela anonymní, vy jako uživatel služby se jejich emailové adresy nedozvíte, znáte pouze celkový počet přihlášených. Přihlášený se pak může kdykoli odhlásit, ať už znovuvyplněním přihlašovacího formuláře (dále mu bude nabídnuto i odhlášení), nebo pomocí návodu, který je připojen na konci každé zprávy zaslané Courierem.

Přihlášení naopak vaši emailovou adresu uvidí v obdržených Courierech, protože všechny zprávy, které odběratelům odešlete, budou mít v odesílateli uvedeno vaše jméno a emailovou adresu (které jste zadali při registraci).

Pokud chcete mít zprávy, které Courierem zasíláte, archivovány, můžete využít např. služeb www.mail-archive.com.

Lomax Polls (Ankety)

Umožní vložení ankety do vašeho webu. Nadefinujete si anketní otázku a příslušné odpovědi.

Pod každou anketní odpovědí je procentuálně vyjádřeno, jaká část hlasujících tuto odpověď vybrala. Tento podíl je zde také vyjádřen graficky (lze vypnout). Styl (obrázek) grafu lze měnit pro každou anketu, můžete mít dokonce své vlastní, vámi vytvořené.
Na konci ankety je dále zapsáno, kolik lidí již v anketě hlasovalo. Pokud návštěvník již hlasoval, je to zde poznamenáno a nemůže hlasovat znovu.

Pokud máte více anket, můžete na svém webu nechat jednu náhodně zobrazovat. Můžete také více anket sloučit do skupin a nechat na konkrétní stránce zobrazovat pouze ankety této skupiny. Každá anketa navíc může být omezena časově platností, takže již dnes můžete naplánovat ankety např. na další měsíc.